Сервіс бурових розчинів

rozczyny-1У складі нашої компанії є власна сертифікована лабораторія бурових розчинів,  укомплектована всім необхідним інструментарієм, яка займається розробкою, впровадженням та авторським супроводом бурових розчинів і спеціальних промивних рідин.

rozczyny-2Наша компанія розробляє за ексклюзивною технологією такі типи бурових розчинів і спеціальних рідин для буріння і закінчення свердловин:

  1. Полімерний буровий розчин з низьким вмістом твердої фази (БРНСТФ) для буріння верхніх інтервалів геологічного розрізу, представлених крейдою, висококоллоідальними глинистими породами і пісковиками з гідростатичним тиском.
  2. Полімерний інгібованих буровий розчин другого і третього поколінь (ПІБР -2 і ПІБР – 3) ​​для буріння потенційно нестійких теригенних відкладень і буріння похилих свердловин, бічних і горизонтальних стовбурів, розкриття продуктивних горизонтів.
  3. Біополімерний безглинистий буровий розчин (БІОКАР) для розкриття продуктивних горизонтів вертикальних, похилих і горизонтальних свердловинах.
  4. Сольові і полімер-сольові промивні системи (РЗС і «Полібраін») для проведення комплексу робіт із закачування і ремонту свердловин, у тому числі перфорації, глушіння та інтенсифікації припливу.

Фільтрація промивної рідини обмежується внаслідок спільної дії наповнювачів певного гранулометричного складу, які створюють на поверхні пласта блокуючі арочні пермички між зернами породи і біополімерних реагентів.
На поверхні пласта створюється, практично миттєво, непроникний кольматаційний бар’єр, товщина такого бар’єру не перевищує декількох міліметрів. Обсяг рідини проникаючої в пласт в процесі створення такого бар’єру – мінімальний.

rozczyny-3rozczyny-4В умовах багатопластових покладів підбір оптимального складу карбонатних кольматантів неможливий. В системі БІОКАР використовується спеціальна композиція з карбонатних і органічних кольматантів, ефективність якої практично не залежить від характеристик пористості. У цьому її перевага над усіма іншими видами розчинів.

rozczyny-5

Відновлення проникності колекторів після використання власних біополімерних розчинів, за рецептурою ПрАТ “НДІКБ бурового інструменту”.

Результати вимірювань Інституту нафти та газу (Краків, Польща)
Результати вимірювань Інституту нафти та газу (Краків, Польща)

Досвід використання бурового розчину  в Україні

rozczyny-rez